اگر به ذهن بال و پر داده شود انسان خودش را بیشتر باور خواهد کرد و بیشتر بدنبال مفاهیم و واقعیتهای مفهومی خواهد رفت . ابتدا خواهد یافت که موجودی همانند سایر جانوران نیست . سپس خواهد پرسید پس چیست ؟ و چه باید باشد و چطور .

مسلما باور و پذیرفتن خود اولین و بلندترین گام در طول عمر یا حیات هرانسانی می باشد .

. و این یعنی آغاز زندگی , در بسیاری از مکاتب و نظریه ها انسان را کاملا آزاد معنا کرده اند گرچه عملا محدود ترین قرارش میدهند چون آزادی را در حد خواسته های خودشان قبول دارند . تعارض در نظریه ؟

انسان باید خودرا بعنوان انسان یعنی موجودی کاملا متفاوت و غیر قابل مقایسه با همه ی موجودات عالم بداند و یقین داشته باشد چون اگر چنین اتفاقی بیفتد صاحب نظریه باید تفهیم و قابل پذیرش کند انسان بودن یا پذیرش انسانیت را

پذیرش اینکه من یک انسان هستم یعنی نسبت به عالم هستی و خودم مسوولیت دارم یعنی اینکه باید بپذیرم ماموریت دارم و بی هدف نیامده ام به دنیا .

آیا دنیا و همه ی عالمیان هم اینچنین هستند یا فقط انسان برای هدفی بوجود آمده است ؟

اگر همه ی دنیا هم وظایف و مسئولیتهایی دارند آن وظایف یا مسئولیتها چه هستند ؟

آیا اگر قرار است من به وظایف انسانی و انسانیت خودم برسم ارتقاء یافته ام یا چه تاثیر دیگری برای خودم و دنیا خواهم داشت ؟ و .

ملک علیزاده اول

معنی زندگی

انسان ,یعنی ,نظریه ,ی ,وظایف ,قابل ,همه ی ,باشد و ,؟ و ,مسوولیت دارم ,دارم یعنی

مشخصات

آخرین مطالب این وبلاگ

آخرین ارسال ها

آخرین جستجو ها

عرفان عاشورا مدرس زبان انگلیسی bartarinha98 درس پژوهی معرفی تخفیف ها تیم اسپا همه چیز درباره اینستاگرام کلیپ بروز بانک لینک های دانلود فیلم ، دانلود سریال و دانلود آهنگ میباشد. فروشگاه اینترنتی قاصدک طلایی می‌نویسم از خودم